Prosperować, przedsiębiorczy – o co chodzi?

sie 23, 2017 |

PO CO w ogóle ten blog?

Marzy mi się, aby „PROSPEROWAĆ” było powszechnie używane przez jak największą liczbę osób do określenia ich stanu w różnych aspektach ich życia. Marzy mi się świat przepełniony PRZEDSIĘBIORCZYMI: liderami, menadżerami, rodzicami, partnerami, wolontariuszami, prawnikami, lekarzami, terapeutami, architektami, artystami itd. … marzy mi się też przedsiębiorcza młodzież.

Zwróciłeś uwagę jak rzadko w języku polski używamy pojęcia PROSPEROWAĆ. Zastanawiałeś się kiedyś nad tym? Kiedy dałam do recenzji moje pierwsze teksty, znajomi zwrócili mi uwagę, że w swoich wypowiedziach używam słowa, które jest jakieś „dziwne”. Ich domniemaniem było, że to moja „naleciałość” wynikająca z wielu lat pracy w międzynarodowym otoczeniu i posługiwania się językiem angielskim? ….  że, co? …. Tak pozytywne określenie jak PROSPEROWAĆ – budzi pewnego rodzaju sprzeciw, nawet wśród ludzi odnoszących sukcesy? To dla mnie ogromne zaskoczenie.

Czemu prosperować?

Głównym celem mojej pracy jest by: DOBRZE PROSPEROWALI – klienci, z którymi pracuje, czy firmy dla których pracuje. Okazuje się więc, że mój cel nie dla wszystkich jest jasny. Tymczasem PWN w słowniku języka polskiego podaje następującą definicję:

PROPSEROWAĆ: 1. «pomyślnie i szybko się rozwijać, przynosząc zysk» 2. «działać z powodzeniem»

Wielce zastanawiający jest zatem fakt, że tak rzadko używane jest to określenie? Może częściej są stosowane wyrazy mu bliskoznaczne: kwitnąć; rosnąć; rozwijać się; udawać się? Oby!! Marzy mi się, aby „prosperować” było powszechnie używane przez jak największą liczbę osób do określenia ich stanu w różnych aspektach życia. Dlatego powstał ten blog. Serdecznie zapraszam tu wszystkich, którzy chcą DOBRZE PROSPEROWAĆ.

Przedsiębiorczy, czyli jaki?

A określenie PRZEDSIĘBOORCZY z czym Ci się kojarzy? Kiedy zadałam to pytanie rożnym osobom, z rożnym doświadczeniem, w różnym wieku i z różnych środowisk, okazało się, że większości słowo „przedsiębiorczy” kojarzy się z tym, który prowadzi własny biznes! Tylko tyle?! To przecież drastyczne spłaszczenie tego pojęcia!

Ten blog powstał także po to, by zachęcić CIEBIE i innych, do stania się PRZEDSIEBIORCZYM, czyli takim, który jest skory do podejmowania zadań, wszczynania spraw (np. pracy, zabawy, pomocy itp.) i takim, który umie pomyślnie wszystko załatwić. Moje wpisy na blogu mają za zadanie pomóc TOBIE i innym w pielęgnowaniu w sobie takich cech jak: aktywny, przejawiający inicjatywę, energiczny i rzutki. Moja strona jest zaproszeniem do grona ludzi wykazujących się wzmożoną inicjatywą i aktywnością wszędzie, gdzie się pojawią – do grona PRZEDSIĘBIORCZYCH. Marzy mi się świat przepełniony przedsiębiorczymi liderami, menadżerami, rodzicami, partnerami, wolontariuszami, prawnikami, lekarzami, terapeutami, architektami, artystami itd. … marzy mi się też przedsiębiorcza młodzież, która odważenie i kreatywnie startuje w swoje samodzielne już życie.

Tak właśnie powstał ten blog.

Chcesz szybko i pomyślnie się rozwijać, przynosząc korzyści?

Zapraszam,

 

Foto. Mariusz Poniatowski / www.mariuszponiatowski.pl

zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco

[wysija_form id="1"]